Osnovna škola Lipovac

Obavijest roditeljima!

Autor: Grgur Jurković, 21. 5. 2020.

Dragi roditelji !

prema uputama Hrvatskog zavoda za javno zdrastvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja u ponedjeljak 25.05.2020god. počinje nastava u Osnovnoj školi Lipovac i područnoj školi Apševci za sve učenike razredne nastave.

Molimo vas da upoznate svoj djecu na važnost redovnog pranja ruku ( prije ulaska u svoju učionicu, korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i kada ruke izgledaju prljavo ), te da se prdržavaju pravila socijalnog distanciranja ( fizičkog razmaka).

Učenike se savjetuje da pokušaju,koliko je to moguće da ne dijele svoje stvari s drugim učenicima.

Kada kašlju i kišu moraju prekriti usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju baciti u koš za otpad  te oprati ruke. Pri kašljanju i kihanju trebaju okrenuti lice od drugih osoba te izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju.

Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu.

Roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s nastave.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnatelju ustanove ( 032-270-060) i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Za vrijeme odmora učenici će boraviti u svojim učionicama kako ne bi dolazili u kontakt s učenicima iz drugih razrednih odjela.

Za sve ostale informacije možete nazvati ravntelja na broj 032-270-060

ravnatelj:

Grgur Jurković,prof.

« Rujan 2020 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Lipovac / Cvjetno naselje 8, HR-32246 Lipovac / os-lipovac.skole.hr / ured@os-lipovac.skole.hr