Učenička zadruga „Lipa“

Jedan od najvažnijih projekata Učeničke zadruge je realizacija oko uređivanja korištenja parcele koju bi Općina Nijemci dala na korištenje školi.

Korisna je to spoznaja budući da se u sklopu rada Učeničke zadruge žele potaknuti mnogi programi i realizirati mnogi planovi. Čim se dobila dozvola za korištenje ove zemljišne parcele, učenici i učitelji su počeli s radovima.Počeli smo čistiti parcelu od smeća, izraslih grmova i osušenog korova.Na jednom dijelu parcele posadili smo oko 2000 sadnica jagoda.Te jagode smo brižno okopavali i već su neki učenici mogli osjetiti plodove svoga rada.

Za vrijeme brige za jagode preostali dio parcele se zaorao i posadio kukuruz šećerac.Napravljen je prijelaz preko kanala zarazne strojeve te put duž cijele oranice.U budućnosti se planira nabaviti i zasaditi veliki broj raznovrsnih sadnica voća.Na tom području se planira ostvariti sadržaji sportskog i zabavnog karaktera.

Svakako je ovo jedna lijepa prilika za našu školu da se promovira i istakne na ovaj način.Učenici će učiti radnim navikama, znanje će iz raznih predmeta stjecati kroz praktični rad.Ovakva vrsta svojevrsnog centra za ekološku,vrtlarsku,voćarsku proizvodnju te izvanučioničku nastavu trebala bi biti prepoznata i od Vas roditelja i mještana sela, kao nešto dobro i korisno za učenike i selo.Zato je svaka Vaša pomoć u promicanju i radu ovog projekta dobrodošla, ami Vam unaprijed zahvaljujemo.

ŠOKAČKO - ENGLESKI RJEČNIK MOŽŽETE PREGLEDATI KLIKOM NA SLIKU

PREZENTACIJA EKOLOŠKE PROIZVODNJE BRAŠNA