Na temelju članka 13. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine“, broj 90/11), ravnatelj Osnovne škole Lipovac, Grgur Jurković, s prebivalištem u Lipovcu, I:L:Ribara 1,

OIB: 28344849282 , daje sljedeću

I Z J A V U
o nepostojanju sukoba interesa pri sklapanju ugovora o javnoj nabavi

Ovim izjavljujem kako istovremeno s obavljanjem dužnosti ravnatelj Osnovne škole Lipovac ne obavljam upravljačke poslove niti u jednom gospodarskom subjektu, odnosno nisam vlasnik poslovnog udjela, dionica odnosno drugih prava na temelju kojih bih sudjelovala u upravljanju odnosno kapitalu gospodarskog subjekta s više od 0,5%.

Ova izjava daje se sukladno članku 13. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine“, broj 90/11) kojim je propisano sprječavanje sukoba interesa pri sklapanju ugovora o javnoj nabavi.

Temeljem članka 5.c stavka 3. Zakona o javnoj nabavi (NN broj 110/07 i 125/08)OSNOVNA ŠKOLA LIPOVAC objavljuje da trenutno ne postoje gospodarski subjekti iz stavka 1. članka 5.c ZJN-i s kojima škola kao javni naručitelj ne smije sklapati ugovore o javnoj nabavi.

Članak 5.c

1. Naručitelj ne smije sklapati ugovore o javnoj nabavi s gospodarskim subjektom ako čelnik tijela ili član upravnog ili nadzornog tijela tog naručitelja istodobno: obavlja upravljačke poslove u tom gospodarskom subjektu, ili je vlasnik poslovnog udjela, dionica, odnosno drugih prava na temelju kojih sudjeluje u upravljanju, odnosno kapitalu tog gospodarskog subjekta s više od 20 %.

2. Ugovor o javnoj nabavi sklopljen protivno odredbi stavka 1. ovog članka ništetan je.

3. Naručitelj je obvezan na svojim internetskim stranicama objaviti popis gospodarskih subjekata s kojima ne smije sklapati ugovore o javnoj nabavi u smislu stavka 1. ovog članka.

4. Odredbe ovog članka ne primjenjuju se na ugovore o javnoj nabavi na koje se ovaj Zakon ne primjenjuje.

Ravnatelj:

Grgur Jurković, prof.

Izjava čelnika tijela i nadzornog tijela

« Kolovoz 2020 »