Koliko se pravilno hranimo!

Autor: Valentina Đerfin, 19. 9. 2013.

KOLIKO SE PRAVILNO HRANIMO?

Potaknuti zdravstvenim odgojem i prehrambenim navikama učenika naše škole pokrenuli smo projekt pod nazivom „Koliko se pravilno hranimo?“ Glavni cilj projekta, koji se provodi u Osnovnoj školi Lipovac i Apševci, je utjecaj na prehrambene navike naših učenika i osposobljavanje učenika za primjenu pravilne i zdrave prehrane u svakodnevnom životu. Navedeni projekt provodit će se kroz tri školske godine. Prošle školske godine sakupljali smo i obrađivali različite informacije, trudeći se dobiti što jasniju sliku prehrambenih navika učenika. I uspjeli smo....zaključak glasi da učenici konzumiraju jako malo voća, povrće, mlijeka i mliječnih prerađevina.

Na temelju zaključka ove ćemo  školske godine razvijati  projekt i truditi se popraviti piramidu pravilne prehrane. U prvom polugodištu u školu uvesti ćemo jedan voćni dan, a u drugom polugodištu jedan mliječni dan. Kroz sate razrednika dodatno ćemo informirati učenike, a u sve to aktivno uključiti roditelje. Treća godina rada na projektu kroz ponovno sakupljanje i obradu informacije, trebala bi pokazati koliko smo bili uspješni u našim nastojanjima da osvjestimo važnost pravilne prehane. Prva godina rada bila na projektu bila je uspješna, a mi se nadamo da će i nastavak biti isti....

Kako je prošao naš prvi voćni dan pogledajte u foto-galeriji!

Učiteljice: Magdalena Cestarić i Mirela Redžić

« Svibanj 2024 »