Obavijest o odabiru udžbenika za školsku godinu 2019./2020.

Autor: Grgur Jurković, 5. 7. 2019.

OSNOVNA ŠKOLA LIPOVAC

CVJETNO NASELJE 8

32 246 LIPOVAC

KLASA:602-01/19-01/115

URBROJ:2188-30-01-19-1

Lipovac, 05.07.2019.

MINISTARSTVO ZNANOSTI I OBRAZOVANJA

DONJE SVETICE 38

10 000 ZAGREB

Predmet:Obavijest o odabiru udžbenika za školsku godinu 2019./2020.

Sukladno članku 10. stavku 6. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu („NN“ br. 106/18) dostavljamo Vam popis udžbenika za školsku godinu 2019./2020.

Prema Odlukama stručnih aktiva Osnovne škole Lipovac donesenim temeljem članka 10. stavka 3. i 4. navedenog Zakona odabrani su sljedeću udžbenici:

1. RAZRED

Hrvatski jezik: Čitam i pišem 1, Hrvatska početnica – radni udžbenik za prvi razred Osnovne škole

Autori: Dunja Pavličević – Franjić, Vladimira Velički, Katarina Aladrović Slovaček, Vlatka Domišljanović – Nakladnik Alfa d.d.

Hrvatski jezik: Čitam i pišem 1, Hrvatska čitančica – radna čitanka za prvi razred Osnovne škole

Matematika: Matematika 1, prvi dio – radni udžbenik iz Matematike za prvi razred Osnovne škole

Autori: Josip Markovac, Ivana Lović Štenc – Nakladnik Alfa d.d.

Matematika: Matematika 1,drugi dio, radni udžbenik iz Matematike za prvi razred Osnovne škole

Autori: Josip Markovac, Ivana Lović Štenc – Nakladnik Alfa d.d.

Priroda i društvo: Priroda, društvo i ja 1 – radni udžbenik iz prirode i društva za prvi razred Osnovne škole

Autori:Mila Bulić, Gordana Kralj, Lidija Križanić, Kamen Hlad, Andrea Kovač, Andrea Kosorčić – Nakladnik Alfa d.d.

Engleski jezik: Let's explore 1, Udžbenik za engleski jezik prvi razred osnovne škole, Charlotte Covill, Mery Charrington, Paul Shipton-  Nakladnik Oxford.

Katolički vjeronauk:U božjoj ljubavi.

Autori:Josip Šimunović, Tihana Petković, Suzana Lipovac – Nakladnik Nadbiskupijski duhovni stol – Glas Koncila.

5. RAZRED

Engleski jezik: Project explore 1 - Udžbenik engleskog jezika za peti razred peta godina učenja

Autori:Sara Philips, Paul Shipton.- Nakladnik Oxford.

Geografija: Moja Zemlja 1, - udžbenik iz geografije za peti razred

Autor:Ivan Gambi Roža, Josip Jukić, Dinko Marin, Ana Mesić – Nakladnik ALFA d.d.

Glazbena kultura:Svijet glazbe 5, Udžbenik iz glazbene kulture za peti razred

Autori: Ante Gašpardi, Tonka Lazarić, Nevenka Raguž, Ana Ostojić, Zoran Štefanac- Nakladnik Alfa d.d.

Hrvatski jezik: Naš Hrvatski 5,Udžbenik Hrvatskog jezika s dodatnim digitalnim sadržajima u petm razredu Osnovne škole

Autori:Anita Šojat, Nakladnik Školska knjiga d.d.

Hrvatski jezik:Snaga riječi 5, Hrvatska čitanka s dodatnim digitalnim sadržajima za peti razred Osnovne škole

Autori: Anita Šojat, Nakladnik Školska knjiga d.d.

Informatika: Like it 5, Udžbenik iz informatike za peti razred

Autori:Blaženka Rihter, Dragica Rade, Karmen Tojić Vlačić, Siniša Topić, Luka Novaković, Domagoj Bujadinović, Tomislav Pandurić.

Katolički vjeronauk: Učitelju gdje stanuješ, Udžbenik za Katolički vjeronauk petog razreda Osnovne škole.

Autori:Mirjana Novak, Barbara Sipina – Nakladnik Krščanska sadašnjost d.o.o.

Likovna kultura: Likovna avantura 5, udžbenik iz Likovne kulture za peti razred Osnovne škole

Autori: Natalija Stipetić Čus, Blanka Petrinec Fulir, Dražen Jerabek, Stanka Pinjuh, Dalija Finek Brezarić, Goran Jeličić, - Nakladnik Alfa d.d.

Matematika: Matematika 5, Udžbenik Matematike za peti razered Osnovne škole, 1.2.Svezak.

Autori:Z.Šikić, V.Draženović Žitko, .I.Golac Jakopović, B.Goloeš,Z.Lobor,M.Marić, T.Nemeth, G.Atajčić, M.Vuković.

Njemački jezik, drugi strani jezik: Maximal 2, Udžbenik Njemačkog jezika za 5 razred Osnovne škole, druga godina učenja.

Autori:Giorgio Motta, Elzbieta Krulak – Kemopisty, Klaudia Brass, Dagma Gliuch, Mirjana Klobučar - Nakladnik Profil Klett d.o.o.

Povijest:Povijest 5, Udžbenik iz Povijesti za peti razred Osnovne škole

Autori:Ante Birin, Eva Katarina Glazer, Tomislav Šarlija, Abelina Finek, Darko Fine- Nakladnik – Alfa d.d.

Priroda:Priroda 5, Udžbenik Prirode s dodatnim digitalnim sadržajem u petom razredu Osnovne škole

Autori:Damir Bendelja, Dorotea Domjanović Horvat, Dijana Garašić, Žaklin Lukša, Ines Budić, Đurđica Culjak, Marijana Gudić – Nakladnik Školska knjiga d.d.

Tehnička kultura: Tehnička kultura 5, Udžbenika iz tehničke kulture za peti razred Osnovne škole

Autori: Ivan Sunko, Katica Mikulaj  Ovčarić, Ivo Crnoja – Nakladnik Alfa d.d.

7.RAZRED

Biologija: Biologija 7, Udžbenik biologija s dodatnim digitalnim sadržajima u sedmom razredu Osnovne škole

Autori:Damir Bendelja, Žaklin Lukša, Renata Roščak, Emica Orešković, Monika Pavić, Nataša Pongrac, Nkaldnik Školska knjiga d.d.

Fizika: Fizika 7, Udžbenik iz Fizike za sedmi razred Osnovne škole

Autori:Zumbula Beštak – Kadić, Nada Brković, Planinka Pećina, Nakladnik Afa d.d. i Element d.o.o.

Kemija: Kemija 7, U Udžbenik kemijas dodatnim digitalnim sadržajima u sedmom razredu Osnovne škole

Autori:Sanja Lukić, Ivana Marić Zerdum, Nataša Trenčevska, Marijan Varga, Sonja Rupčić Petelinc -Nakladnik Školska knjiga d.d.

Ravnatelj:

Grgur Jurković ,prof.