Ruke su život - rezultati natječaja

Autor: Ivana Rendulić, 4. 5. 2021.

„Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča“ naziv je teme Međunarodnog likovno – literarnog natječaja Iserlohn – Essen – Zagreb – München – Vukovar koji je bio raspisan za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8.razreda osnovne škole kojeg organiziraju Ankica i Ante Karačić.

Ruke su tema mnogih književnika i slikara, ali i filozofa koji se vječito pitaju tko im upravlja rukama. One govore jezikom i opipom, oblikuju svoje misli, sviraju, umiruju i uspavljuju, tješe i grle…ruke su ŽIVOT.  Što ruke mogu izumiti, pokazati, promijeniti i proizvesti? Zašto je bitan rad rukama? Sve su to pitanja koja smo postavili našim učenicima kako bi kroz svoja likovna i literarna ostvarenja osvijestili značaj upotrebe ruku u životu.

Na ovogodišnji 21. po redu natječaj uz temu “Ruke su život – oči, misao, utjeha, glazba i priča” pristiglo je preko tisuću radova iz 150 hrvatskih škola. U Gradskoj galeriji Iserlohn sve je radove pomno pregledao žiri u sastavu: dr. Reinhard Veit, direktor umjetničke škole, Reiner Danne, direktor gradske galerije i Cirnelija Merkl redaktor u IKZ, te su potom odlučili o najboljim likovnim radovima, budući da će rezultati literarnog dijela biti objavljeni kasnije.  Među najboljima je i naša učenica Rezultati natječaja - https://hrvatskiglas-berlin.eu/?p=207701.

Učenica 4. r. Gabrijela Bebić  pod mentorstvom učiteljice Ivane Rendulić osvojila je drugo mjesto. Čestitke!

« Svibanj 2024 »